Nájdite si iba v dvoch krokoch vrecko do svojho vysávača!
Úvodná strana  >  Vysávanie  >  Vrecká do vysávačov
Vrecká do vysávača MicroPor® Plus

Vrecká do vysávača MicroPor® Plus

Proti jemnému prachu spôsobujúcemu alergie, pre životné prostredie

Naše vrecká bezpečne zadržiavajú jemný prach v podobe peľu, a tiež ďalšie alergény ako spóry plesní, trus roztočov a baktérie. Keďže sa skladajú z až 65 % recyklovaných materiálov a obnoviteľných surovín, chránia aj životné prostredie.

Pre dobro životného prostredia 

Vrecká do vysávača Swirl® s uzáverom Pro Nature* sa skladajú z až 65 % recyklovaných materiálov a obnoviteľných surovín. To znamená, že Swirl® pomáha chrániť životné prostredie a šetriť zdroje.

Maximálna vnímaná čistota

Protialergénny filter Swirl® MicroPor® Plus nielenže bezpečne zadrží vo vrecúšku bežný prach z vašej domácnosti, ale aj alergénny jemný prach, ako je peľ, výtrusy plesní, výkaly roztočov a baktérie. Pre osoby trpiace alergiou to znamená úľavu od alergénneho jemného prachu vo vzduchu.

Uzatvárací mechanizmus pre jednoduchú a čistú likvidáciu 

Najmä pri výmene vrecúška vo vysávači sa môže do vzduchu dostať jemný prach, ktorý ohrozuje vaše zdravie. Uzáver Dirtlock® plní svoj sľub – po vybratí vrecúška inteligentný zatvárací mechanizmus udrží prach presne tam, kam patrí – teda vo vrecku.

Vyrobené v Nemecku

Vrecká do vysávača Swirl® MicroPor® Plus sa vyrábajú v Nemecku.

100% recyklovaný papier

Balenie vreciek do vysávača MicroPor® Plus sa vyrába zo 100% recyklovaného papiera.

Kvalita Swirl® MicroPor® Plus je certifikovaná TÜV  

Testovanie vreciek do vysávačov Swirl® MicroPor® Plus nezávislým skúšobným laboratóriom TÜV NORD potvrdilo ich kvalitu pri filtrácii jemného prachu, alergénov a baktérií i ich efektivitu pri absorpcii prachu. To platí i pre prístroje s nižším výkonom zodpovedajúce nariadeniu EÚ č. 666/2013-I.

Zaistenie dlhej životnosti 

Všetky vrecká do vysávačov Swirl® v kvalite MicroPor® sú vybavené systémom na ukladanie prachu, vďaka ktorému sa nemôže vrecko upchať a ktorý tak predlžuje efektívnu životnosť prístroja.

Dokonalá kombinácia 

Vrecká do vysávačov Swirl® v kvalite MicroPor® Plus sú navrhnuté tak, aby bolo ich fungovanie bezchybné. Zaoblené rohy zaistia, že vrecko do prístroja správne zapadne a že priestor vo vašom vysávači bude využitý na maximum.

Naša praktická pomôcka pre vaše nákupy  

Každé balenie vreciek do vysávačov Swirl® obsahuje praktický štítok s označením typu, ktorý si môžete vystrihnúť a dať do tašky alebo peňaženky. Vďaka tomu môže byť hľadanie správneho vrecúška Swirl® pri vašom ďalšom nákupe veľmi jednoduché.

*Čo znamená pečať Pro Nature?

Vrecká do vysávača Swirl®, ktoré nesú pečať Pro Nature, sú vyrobené až zo 65 % z recyklovaného materiálu a obnoviteľných surovín. Čo to však presne znamená?

Recyklovaný materiál

Použitý recyklovaný materiál je tzv. post-industriálny recyklát alebo recyklovaná lepenka, v závislosti od toho, či má vrecko plastovú alebo kartónovú prídržnú doštičku. Plastové prídržné doštičky od spoločnosti Swirl® pozostávajú zo 100 % z post-industriálneho recyklátu a kartónové prídržné doštičky od spoločnosti Swirl® prevažne z recyklovaného kartónu.

Recyklovaný kartón je odpadový papier a lepenka. Čo je to však post-industriálna recyklácia a ako sa líši od recyklácie po využití spotrebiteľom?

Rozdiel medzi post-industriálnou recykláciou a recykláciou po využití spotrebiteľom

Pri post-industriálnej recyklácii sa recykluje prebytočný materiál, ktorý sa nahromadil v priemysle počas spracovania nových plastov. Ide o recykláciu zvyškov úplne nového materiálu.

Pri recyklácii po využití spotrebiteľom sa zbiera a spracováva odpad z obalov od konečných spotrebiteľov (súkromných alebo komerčných). Súkromným odpadom sú recyklovateľné prázdne obaly bez zvyškov a PET fľaše.

Prečo sa na výrobu vreciek do vysávačov Swirl® používa len post-industriálny recyklát?

Množstvo recyklátu po využití spotrebiteľom, ktoré je v súčasnosti k dispozícii, je vzhľadom na vysoký dopyt obmedzené. Okrem toho kvalita tohto recyklátu často ešte nie je vhodná na výrobu vreciek do vysávačov. Z týchto dôvodov v súčasnosti používame kvalitnejší post-industriálny recyklát, ktorý sa získava z výrobného odpadu od iných spoločností spracovávajúcich plasty.

Obnoviteľné suroviny

Obnoviteľné suroviny sú celulóza, ktorá sa používa na výrobu filtračného materiálu. Celulóza sa získava z dreva. Je to teda prírodný a obnoviteľný materiál.